זוכרים את הזמנים בהם ריצוף בטון מוחלק שימש, בשל עמידותו הרבה, ליציקת רצפות למפעלים, לחניונים ולמוסכים? תשכחו מזה, מאחר, וכיום, ריצוף בטון מוחלק כבר חדר ונכנס אל פנים הבתים הפרטיים. כמובן שבדרך להפיכתו לריצוף יוקרתי ומודרני, שמצופה ממנו להעניק לבתים בהם הוא מיושם מראה יוקרתי, הוא גם עבר תהליכים שונים, אשר הופכים אותו מאותה רצפת מוסך פשוטה למראה אבל עמידה ופונקציונאלית, לרצפה הבוהקת והמרשימה, השונה כל כך ממרצפות הקרמיקה או השיש, שאותם אנחנו רגילים לראות בבתים המעוצבים.


מהו ריצוף בטון מוחלק ומהם יתרונותיו על פני שאר סוגי הריצוף המוכרים?

ריצוף בטון מוחלק, למעשה, נוצר כתוצאה מיציקה על פני שטח נרחב אחד של שכבת בטון בודדת, ללא צורך במחיצות ובשימוש בחלוקות עדינות. ריצוף בטון מוחלק ניתן ליישום, הן בבית והן מחוץ לו.
יתרונותיו של ריצוף בטון מוחלק הם רבים ושונים: באופן טבעי, הדבר הראשון שאליו נשים לב, הוא מראהו האסתטי והאיכותי של הבטון.
נכון, באמת לא כל אחד מאיתנו מתחבר לבטון כשהוא נראה "בטון", וגם צריך לחבב את הגוון האפור (שלמרות הגיוון המוצע בצבעים, הרוב, בסופו של דבר, בוחרים בו)... אבל, המראה היוקרתי והמיוחד המתקבל כתוצאה מריצוף בבטון מוחלק, מתחרה ללא כל קושי במראה מרצפות הקרמיקה, ואפילו, כך טוענים מעריצי הבטון המוחלק, הוא מסוגל להתחרות ללא מאמץ מיוחד גם במראן הנחשב מרצפות השיש. וכאן, אנחנו מגיעים ליתרון נוסף של ריצוף בטון מוחלק על פני סוגי הריצוף האחרים.

בטון המוחלק, בניגוד לסוגי המרצפות השונות, נוצר ביציקה אחת. מה שאומר, שניתן לחלק את היציקה הזו איך שרק תרצו. מתחשקות לכם מרצפות של 50X50, לכו על זה! יודעים מה? בואו נעזוב את הגדלים... מתחשקת לכם רצפה עם סמל של ביתר ירושלים באמצע החדר? של "הלו קיטי"? של חד קרן? רק השמיים הם הגבול לחלוקה של הבטון המוחלק!


ריצוף יוקרתי, ולא רק...

רגע, זה עוד לא הסוף, כי בניגוד למרצפות הרגילות, הבטון המוחלק אינו צורך שימוש ברובה, מה שאומר שאם לא בא לכם בכלל לחלק את הרצפה, הרצפה תיראה כמשטח חלק ואחיד. עכשיו, בואו נדבר על יתרונות נוספים, כמו כמה מהירה פעולת הריצוף וכמה קל לתחזק רצפת בטון מוחלק?
אנחנו מבינים שהבנתם כבר, שגם כאן, לרצפת הבטון המוחלק יש יתרון על שאר סוגי הריצוף... וזה, מבלי להזכיר את העמידות המשתמעת של הבטון (זו, אחרי הכל, רצפת בטון, למרות היופי היוקרתי שלה)...אל תשכחו מרצפת בטון שנראית ומתנהגת כמו רצפות הבטון שאתם מכירים מהמפעלים ומהחניונים. פה, מדובר על ריצוף יוקרתי, שלגמרי במקרה, הוא גם עשוי בטון!