חיפוי מיקרוטופינג

 
עיצוב הבית והאדריכלות, מאז ומתמיד נחשבו לתחומים המבוססים על מקוריות וייחודיות המתוגברות ביצירתיות ובחדשניות. בהתאם לכך, מצאו עצמם יצרני חומרי הגלם המשמשים לשיפוץ ובניה בבטון, חומר בסיסי, נחוץ וחשוב. כיום, קיימות טכנולוגיות מגוונות אשר בכוחן לעבד את הבטון הקיים והמוכר ולהפוך אותו לבטון מיוחד ומשופר. חיפוי מיקרוטופינג בטון מוחלק הוא מוצר אשר מיוצר בטכנולוגיה מיוחדת. הוא מבוסס על מלט בשילוב של פולימרים מיוחדים. כתוצאה משיטת העשייה המיוחדת של חומר זה, אפשר להשתמש בו עבור ציפוי של משטחים קיימים כגון: אספלט, קרמיקה, עץ, בטון ועוד. חיפוי מיקרוטופינג בטון הוא דק מאוד. העובי של ציפוי כזה הוא 2-3 מילימטרים ואפשר להשתמש בו הן מחוץ למבנים והן בתוך המבנים, על כל סוג של משטח.
 
 

יתרונות של חיפוי מיקרוטופינג

 
  • ציפוי חזק ועמיד בפני שחיקה.
  • קל מאוד להדבקה.
  • לעצב באמצעות חיפוי זה כל סוג של משטח ולהפוך באמצעותו מבנה ישן למבנה בעל מראה חדש ומודרני
  • לבצע את סוג החיפוי על קירות ועל רצפות. לא מעט מעצבי פנים משתמשים בחומר זה כיום שכן הוא מעניק להם מגוון רחב של אפשרויות עיצוב.
  • ציפוי בחומר זה חוסך כ-50 אחוז מהזמן שנדרש לצורך חיפוי באמצעות החומרים האחרים, המסורתיים יותר בהם היו משתמשים בעבר ואף כיום לצורך חיפוי.

 
ועוד הרבה יתרונות אחרים בקצרה חיפוי מיקרוטופינג מסוגל לעשות את אלמנטים עיצוביים מכל סוג שהוא. בשל עמידותו של החומר בפני מים, ניתן להשתמש בו גם בחדרי אמבטיה, בריכות ועוד. מטבחי חוץ, משטחי עבודה, חיפוי הרצפה, מיקרוטופינג לקירות, הם רק קצה הקרחון של חומר הגלם והשיטה הזו, שכנראה, תנגוס ביותר ויותר משימות מתחומי העיצוב והתכנון של חללים פנימיים וחיצוניים.

 

מה זה חיפוי מיקרוטופינג?

 
בשנים האחרונות, נראה כאילו כל הטכניקות והטכנולוגיות עוסקות בגילוי ובהמצאה של דרכים חדשות ויעילות יותר להפוך את העולם שלנו לאסתטי יותר וליעיל לא פחות מכך.
תחומי האדריכלות ועיצוב הבית אף הם אינם מפגרים מאחור מאספקט זה, וחדשות לבקרים אנחנו שומעים וקוראים על טכנולוגיות חדשניות וחומרים חדשים שנועדו להפוך את סביבת המגורים והעבודה שלנו לנאה ולמעוצבת יותר. זאת, כמובן, מבלי לפגוע ביעילות תחזוקתן. חיפוי מיקרוטופינג הוא אחד מאותן הטכניקות, אשר בזמן האחרון עלו לכותרות בכל ירחוני העיצוב.

 

מהו חיפוי מיקרוטופינג?

 
חיפוי מיקרוטופינג מושג על ידי יישום חומר המיוצר בטכנולוגיות חדישות לצורך יצירתו של ציפוי חלק על משטח קיים, או, לחילופין, יצירתם של משטחים חלקים חדשים, בחללים סגורים ואף בסביבה פתוחה. החומר והטכניקה בהם מבוצע חיפוי מיקרוטופינג אינו נחשב כחומר האידיאלי אך ורק לחיפוי רצפות, אלא גם משמש לכיסויים של משטחים אנכיים שונים.

החומר בו נעשה שימוש בתהליך זה, הוא תערובת מלט ייחודית המעורבבת ידנית לפני יישומה על ידי איש המקצוע. גימור בטון המדהים המתקבל בסיומו של התהליך עשוי להיות מותאם אישית לטעמכם הן מבחינת גווניו והן מבחינת האפקטים השונים אותם ניתן ליצור באמצעותו, לצורך קבלת המראה המבוקש. כך, למשל, ניתן להשיג אפקטים אמנותיים שונים באמצעות שילובים של החומר בצבעיו שונים, כדוגמאות שונות או שימוש בצבעים בהירים יותר על משטח בסיס שצבעו כהה יותר.

שילובי הצבעים אינם מגבילים אתכם, ומרקמו של החומר המשמש לצורך ביצוע חיפוי מיקרוטופינג, אף תורם למגוון האפשרויות הבלתי מוגבל לשדרוג משטחים ישנים מחומרים שונים, כמו גם יצירתם של משטחים חדשים ועוצרי נשימה.
 
חיפוי מיקרוטופינג
 

שימוש בחיפוי מיקרוטופינג

 
חשוב מאוד לדעת ששימוש במיקרוטופינג לצורך חיפוי הוא לא דבר קל והוא מחייב ידע ומקצועיות. אנשי מקצוע המתמחים בתחום שימוש בחומר זה לצורך ציפוי משטחים בבטון פולימרי, ידעו כיצד לבצע את העבודה בצורה קלה ונוחה. בניגוד לשיטות הריצוף והחיפוי הישנות אורכות זמן רב, שימוש בחומר זה לצורך עיצוב בטון אדריכלי הוא דבר שחוסך זמן באופן מהותי.

עוד לפני שתבחרו את אנשי המקצוע הרלוונטיים לכם לצורך ביצוע עבודות חיפוי וציפוי בבטון מוחלק, יש צורך לבחון את אנשי המקצוע מבחינת הידע שיש להם בתחום וכן, מבחינת הוותק שלהם והניסיון שלהם שנרכש במהלך העבודות השונות אותן ביצעו עבור לקוחותיהם במשך השנים. אין ספק שכדאי לקבל המלצות אותנטיות אודות אנשי מקצוע העוסקים בתחום זה בטרם בוחרים בהם, ואולי אף להתייעץ עם קרוביכם שקיבלו שירות מסוג זה.
 

 
צרו קשר לקבלת ייעוץ מקצועי והצעת מחיר: 072-3219963.