מיקרוטופינג

 
מיקרוטופינג היא שיטת ציפוי וחיפוי דקורטיבית על-בסיס בטון. לבטון מוסיפים חומרים פולימריים או אפוקסיים, והתוצאה היא חומר גמיש שמתנהג כמו בטון ומקבל עם השנים מראה בעל אופי: אחיד ומוגמר או תעשייתי ומחוספס. לכן שיטת המיקרוטופינג מאוד פופולרית בקרב אדריכלים ומעצבי פנים, שמחפשים דרך לשוות לחלל מראה ייחודי ואומנותי.

את החומר אפשר ליישם בתכנון מראש או לצורך שימור ושיקום של מגוון משטחים: משטחי בטון, גרמי מדרגות, רצפות קרמיקה, רצפות שיש, חדרי אמבטיה ושירותים, קירות ותקרות, ריהוט (למשל דלפקים ושולחנות) ועוד.

 
כככ
 

מיקרוטופינג - פתרון מיוחד שמחזיק מעמד

 
עובי החומר מיקרוטופינג המתקבל יכול להגיע עד ל-3 מילימטרים. כדי לשמור על עמידותו, צריך ליישם שכבת סילר דו-רכיב שאוטמת את החומר. חשוב לציין כי הגנה טובה לאורך זמן מתקבלת רק מחומרים משובחים ודו-רכיביים ממשפחת האפוקסי, העמידים בפני שחיקה במשך שנים רבות.
 

עבודה נכונה עם מיקרוטופינג מביאה תוצאות

 
השימוש במיקרוטופינג יכול להיות מאוד מתגמל, כשמיישמים אותו כמו שצריך. ברגע שמתפשרים על חומרים באיכות נמוכה ועל הכנה לקויה, אפשר לראות מיד את ההשלכות: קושי בניקיון ובתחזוקה שוטפת של המשטח, התפוצצויות וקילופים באזורים שונים ואפילו צלליות של קרמיקה מתגלות עם הזמן.