עיצוב מיקרוטופינג

 
במספר השנים האחרונות התחלנו לשמוע יותר ויותר את צמד המילים עיצוב מיקרוטופינג מפיהם של מעצבי הפנים המוכרים ואדריכלים המובילים. נראה, כאילו המיקרוטופינג, על צורותיו השונות, כולל עיצוב מיקרוטופינג, הפך להיות אחד הטרנדים החמים ביותר הקיימים כיום בתחומי האדריכלות ועיצוב הפנים. על מנת שלא תישארו מאחור בנוגע לכך, מאמר זה יתמקד במיקורטופינג, יתרונותיו והשימושים השונים שעושים בו האדריכלים ומעצבי הפנים.
 
 

מהו, בעצם עיצוב מיקרוטופינג?

 
עיצוב מיקרוטופינג היא שיטת ציפוי/חיפוי ייחודית שבמרכזה, נמצא בטון העשוי ממלט פולימרי. בזמן עיצוב מיקרוטופינג יוצקים חיפוי מיקרוטופינג דקורטיבי דק ואטום למים, שמטרתו ליצור שכבה עמידה בפני שחיקה ומים. שכבת המיקרוטופינג מסוגלת לצפות מבחר מגוון של סוגי משטחים העשויים מחומרי גלם שונים (כפלדה, בטון, עץ ואספלט). את הציפוי הדק הזה, שעוביו רק מספק מילימטרים, אפשר ליישם גם בחללים פנימיים וגם בחללים חיצוניים. אל יתרונותיו הרבים של המיקרוטופינג (עמידות, משקל קל המתחלק על פני שטחים גדולים, התאמה לכל סוגי חומרי הגלם וכד') מצטרף גם המבחר הגדול של טקסטורות וגוונים שהעיצוב במיקרוטופינג יכול להשיג. כך, למעשה, בזכות אותה שכבת מלט פולימרי דקיקה, המולבשת על רצפה, קירות וכל משטח אחר, ניתן, למעשה, לעצב מחדש, לחדש או אפילו ליצור משטח מעוצב חדש לגמרי.
 
עיצוב מיקרוטופינג
 

יתרונות העיצוב בשיטת מיקרוטופינג

 
  1. עיצוב במיקרוטופינג אינו דורש כל פעולות הכנה - אין צורך בברזל, ברשת תמיכה או ביציקות בטון מיוחדות.
  2. עיצוב במיקרוטופינג מתאים גם לפנים הבית וגם לחוץ - שיטת המיקרוטופינג יכולה להיות מיושמת בקלות רבה בכל מקום.
  3. עיצוב במיקרוטופינג מתאים לשימושים רבים - יעילות ואסתטיקה הם שניים מהיתרונות הבולטים של השיטה, כך שמבחינת אופני היישום, השמיים (והדמיון) הם הגבול.
  4. עיצוב במיקרוטופינג עמיד לאורך שנים - הציפוי הדק אינו מכביד על משטחים ותשתיות קיימים ומאריך את חייהם.
 

 
 

גבס אאוט - מיקרוטופינג אין

 
 
זוכרים שעד לפני זמן לא רב, הגבס היה החומר האולטימטיבי שבאמצעותו הגשימו אדריכלים ומעצבי פנים חלומות עיצוביים? ובכן, מסתמן כי הגבס איבד את הבכורה בתום הזה למיקרוטופינג, בעיקר בשל עמידותו של האחרון. אם עד לא מזמן, נישות, מדפי גבס בנויים ואלמנטים נוספים עשויים מגבס היו הלהיט, כיום, מחליף אותם המיקרוטופינג, באמצעות המבחר המגוון של שיטות היישום שלו - יציקה, מריחה או התזה. כמובן שכל אחת מהשיטות דורשת הרכב שונה במקצת של החומר המיושם, אבל, בשורה התחתונה, לא משנה כיצד מיושם החומר, הוא נהנה מיתרונות המיקרוטופינג, על כל המשתמע מכך! כך שאם היה, עדיין, קיים בליבכם ספק כלשהו, זה הזמן להסיר אותו ולהתעניין בחברה המבצעת עבודות עיצוב מיקרוטופינג!